Podróżować i być szczęśliwą

Z końcem października rozpoczęłam podróż, której z początku nie postrzegałam, jako mającą zmienić moje nastawienie do świata. A jednak poznane osoby, ich historie, piękne widoki, niespodziewanie znacząco wpłynęły, na podejmowane przeze mnie dalsze działania.

Od kilku lat strach i brak asertywności, przerastały moją wolę podróżowania, zwiedzania, odnajdywania odpowiedzi na moje pytania. Ale z końcem wielu projektów, osiągając zamierzone cele (StarConcept, Fundacja KreArt, Akademia Artystyczna KreArt) zauważyłam, że nie sprawia mi radości odhaczanie zrealizowanych punktów na mojej liście zadań do wykonania. Brakowało mi „apetytu na życie”, o którym pisała Elizabeth Gilbert w swojej książce „Jedz, módl się, kochaj”. Podobnie, jak ona musiałam coś zmienić i jedynym słusznym posunięciem, było posłuchanie własnego serca, swojego ciała, i wreszcie zrobienie pierwszego kroku, według własnego uznania.

Tak więc, spakowałam się, wsiadłam w samochód i przyjechałam tutaj…

Dlaczego Niemcy? To pytanie usłyszałam od wielu osób. Hmmm…

Kiedy zaczęłam rozmyslać nad wyjazdem z Polski, niespodziewanie usłyszałam „MONACHIUM” i od razu wiedziałam, że to jest odpowiednie miejsce dla mnie.

Wystarczyło mi kilka tygodni, by powrócił spokój, balans i sama radość z odczuwania każdej przyjemności. Nauczyłam się być tu i skupiać się na obecnym stanie, nie planując, nie zastanawiając się, co się dzieje u innych. Wreszcie złapałam oddech, którego tak bardzo potrzebowałam, by mieć siłę na dalsze życie według własnego uznania.

Zmiana ta jednak nie dokonała się samodzielnie. Wiele przemyśleń, wiele medytacji, wiele rozmów z nowopoznanymi przyjaciółmi, ich historie (o których napiszę później, bo zasługują z całą pewnością na oddzielny wpis) sprawiły, że dziś jestem w miejscu, w którym jestem.

I tak jak mój przyjaciel, Patrick, powiedział: „Życie jest dla mnie teraz piękne i proste, bo to ja sprawiam że jest ono proste, dzięki wykorzystywaniu nadażających się szans”.

 

Posted on Grudzień 18, 2015 in Uncategorized

Share the Story

About the Author

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to Top